Kitap Önerisi : Ejderhalar Filler ve Öpücükler – Şölen Yücel

0
shares
Facebook Paylaş
Twitter Paylaş
Google+ Paylaş
LinkedIn Paylaş
Pinterest Paylaş
StumbleUpon Paylaş
+
Bu Nedir?

Şu sıralar düzenli, her saati önceden belli hayatından sıkılıp her şeye yeniden başlamak isteyenler burada mı? Asya kıtasına, Hindistan’dan giriş yapacak şekilde tek yön bilet almak isteyenler var mı? Tüm eşyalarını bir sırt çantasına tıkıştırıp göçebe olarak yaşamak isteyenler? İçindeki en derindeki minik çocuğu bulmak için tüm katmanlarından kurtulmak isteyenler? İşsiz, ünvansız, evsiz, eşyasız, makyajsız ve önyargısız olma fikrine sıcak bakanlar? Ya da tüm bu saydıklarımı deneyimlemek yerine başkasının deneyimini okuyup öğrenmek isteyenler da burda mı? O zaman size harika bir kitap önerim var. Ben İstanbul – Paris uçağında başlayıp dönüşe geçmeden bitiriverdim. Tatilde, cafelerde kitap okutacak kadar harika yani. Kitabın adı Ejderhalar, Filler ve Öpücükler. Yazarı da Şölen Yücel.

Kitabın konusu iş ve aşk hayatında bir günde düzeni alt üst olan ana karakter Nisan’ın çıktığı yolculuk. Yolculuk fiziki olarak Hindistan’dan başlıyor ve Asya kıtasının güzel ülkelerinde devam ediyor. Ruhen de üniversiteden mezun olduktan sonraki hayatını, seçimlerini ve olduğu kadını sorgulamasından başlıyor. Çocukken zamanını nasıl geçirdiği, nelerin hayallerini kurduğu konuları ile devam ediyor…

Çok Sevip Altını Çizdiğim Cümleler

Sürprizini kaçırmadan kitaptan çok sevip altını çizdiğim cümlelerden bir kaçını paylaşayım dedim… Cümlelerin çoğu ilk bölümlerden. Çünkü spoiler verilmesini hiç sevmem.. 🙂

“Pazartesi gelip çattığında ise yine beşten geriye doğru saymaya başlayacaktı. Pazartesi… Salı… Çarşamba… Perşembe… Her şey yine en başa dönecekti. İnsanın bütün hayatını yalnızca iki günü bekleyerek geçirmesi saçmaydı tabii, biliyordu bunu. Uzun vadede, beklediği günlerin toplamı, yaşadığı günlerin toplamını fersah fersah geçiyordu.
 
“İşinin gerektirdiği her şeyi yapmıştı. Dış görünüşünü, kimliğini, tarzını, tavrını bu dünyaya göre yeniden şekillendirmiş..”
“Papayanın öyle canlı bir rengi, öyle zengin bir aroması vardı ki Nisan daha önce hiç böyle bir meyve yememişti. Turuncu rengin bir tadı olsa ancak papaya gibi olabilirdi..”
“İşine yarasın diye vermiyorum… İşine yaramak çok pragmatik bir deyim. Ruhuna iyi gelsin diye veriyorum.” dedi Zoya.

Kitabı Nereden Bulabiliriz?

Cevabım her zamanki gibi online! İdefix sever için linki için tık tık  D&R severler için de linki için tık tık. Kitapyurdu sevenler için de linki tık tık.

Şölen Yücel Hakkında

Kitabın yazarı da aynen ana karekter gibi işi bırakıp Asya’dan başlayarak yollara dökülmüş. Blogunda “hakkımda” kısmında yazanlara göre dünya turu bitince kurumsal hayata geri dönerim diyormuş. Ama dönmemiş!

Şölen Yücel kimdir, nereleri gezdi, ne işler yapar konularında dijital ortamda biraz stalk’lamak ve fikir edinmek için faydalı linkleri nazikçe aşağıya bırakıyorum..

instagram: solen_yucel

blogu: eattravels.com

facebook: eattravels

Şimdi söz sizde – Ejderhalar Filler ve Öpücükler’i okur muyuz? İlginizi çekti mi? Sizin bu ay için kitap önerileriniz nelerdir? Mutlaka yorum bırakın, bekliyorum! 🙂 

Facebook Paylaş
Twitter Paylaş
Google+ Paylaş
LinkedIn Paylaş
Pinterest Paylaş
StumbleUpon Paylaş
+

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bumerang - Yazarkafe