Hollanda Birası İçin Bar Önerisi Arendsnest

0
shares
Facebook Paylaş
Twitter Paylaş
Google+ Paylaş
LinkedIn Paylaş
Pinterest Paylaş
StumbleUpon Paylaş
+
Bu Nedir?

IMG_1464

Bira deyince aklıma Belçika geliyor, Çek Cumhuriyeti geliyor, Almanya geliyor ama itiraf edeyim en sevdiğim kuzey Avrupa ülkesi Hollanda gelmiyor-du! Geçtiğimiz Mayıs ayında hafta içi bir günün şafağından önce Amsterdam yollarına düşmek üzere Atatürk havalimanındaydım. Mesai başlangıcı trafiğine kalmamak için erkenden gittiğim havalimanında sabahın o kadar körüydü ki baristalar bile uyuyorlardı. 🙂 Ben de çözümü TripAdvisor uygulamasında ne kadar bira servis eden pub varsa tek tek google’layıp yorumları okumakta buldum. Böylece yazıma sebebiyet verecek harika yerle tanıştım. Evet, konumuz: Hollanda Birası İçin Bar Arendsnest Dutch Beer .IMG_1481

Arendsnest Dutch Beer Bar

Hollanda Birasi İçin Bar Önerisi olan Arendsnest Dutch Beer Bar’ın ilgimi çekme nedeni 52 çeşit fıçı Hollanda birası servis etmeleriydi. Sahiden 52 çeşit Hollanda birası olabilir miydi? Amsterdam’a vardığımın ikinci akşamı merak ettiklerim listesinde en tepedeki Arendsnest bara doğru yollandım. Yukarıda da göreceğiniz gibi gerçekten de 50 küsür fıçı bira musluğu var. 🙂

Peki nasıl gidilir?

Amsterdamın Jordaan mahallesinde yer alıyor, başta Trip Advisor olmak üzere offline çalışan tüm uygulamalardan konumunu indirebilirsiniz.

Açık Adresi: Herengracht 90, Amsterdam

Telefon: +31 (0) 20 421 2057  (rezervasyon yaptırmaya hiiiç gerek yok dostlar)

Barın ambiyansı baya mahalle pub’ı kıvamında. Hemen geçip istediğiniz yere oturuveriyorsunuz ve sipariş vermek için garson sizi değil siz garsonu kovalıyorsunuz. Biralara, diğer içkilere ek olarak atıştırmalık yiyecekler de var. Biz yağmurlu bir günde gittik ancak güneşli ve kuru günlerde mekanın önüne ve kanal kenarına masa atıyorlar. Yalnız barmen veya garsonlar size uzun uzun biraları anlatmıyor; seçin işte kıvamında takılıyor. O noktada google’a kuvvet arayıp seçimimizi yaptık. İlk seçimimizi yerel bir brown ale’den yana yaptık.

IMG_1486

Resimde de gördüğünüz gibi duvarlarda yazan 52 çeşit biradan seçme işini aşırı ciddiye alıyoruz. 🙂 Dutch brown ale üstüne adını telaffuz dahi edemediğimiz tütsülenmiş bir Hollanda birası ile devam ettik. Çok dürüst olmam gerekirse; benim için bir Belçika birası değil Hollanda birası dostlar. İçtiğim biralar fena değildi, ama Brükseldeki gibi büyülenemedim. Ancak yolunuz Amsterdam’a düşerse mutlaka gidin ve yerel biralarını deneyin dediğim bir mekan.

 

Facebook Paylaş
Twitter Paylaş
Google+ Paylaş
LinkedIn Paylaş
Pinterest Paylaş
StumbleUpon Paylaş
+

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bumerang - Yazarkafe