GoPro İle Çekilen Fotoğraflar : 2016 En İyiler

0
shares
Facebook Paylaş
Twitter Paylaş
Google+ Paylaş
LinkedIn Paylaş
Pinterest Paylaş
StumbleUpon Paylaş
+
Bu Nedir?

Bir süredir hayatımızda olan ve havada, karada, suda harika anları yakalayan aksiyon kamerası GoPro’yu  ben de severek kullanıyorum. Özellikle instagramda GoPro’nun uzmanı olan ve aklımın hayalimin almadığı türlü aksesuarla efsanevi kareler yakalayan hesapları takip etmeye bayılıyorum. Başta kendime; sonrasında sizlere, daha aktif yaşamaya ve daha çok suda/havada/spor yaparak zaman geçirme konusunda ilham vermesi için GoPro ile Çekilen Fotoğraflar: 2016 En İyiler Listesi hazırladım dostlar. Ancak ben en harika kareleri kovalarken, karşıma bu kareler kadar ilham verici bir hikaye çıktı. GoPro kameralarının oluşma hikayesi..

gopro-hero-at-best-buy-capture-moments-underwater

GoPro’nun Hikayesi Nedir? Nasıl Başlıyor?

Şirketin kurucusu ve ulaşılabilir fiyatlı aksiyon kameraları konseptinin fikir babası Nick Woodman. Kendisi 2002 yılında Avustralya’ya sörf yapmak ve bol bol sörf yaparken aksiyonlu kareler yakalamak üzere gidiyor. Ancak amatör ekipmanları ile istediği kalitede ve açıdan görseller yakalayamıyor. Bu durum GoPro’nun oluşması için ilk ışığı yakıyor.

Nick Woodman; ailesinden destek alarak (çeyrek milyon dolarcık 🙂 ) ve kendi yaptığı aksesuarları minibüsünde satarak şirketini başlatıyor. 2004 yılında  35 mm film, HD video çeken ve 170 derece lensi olan şirketin ilk kamerası piyasaya çıkıyor. Böylece büyük kitleler ulaşılabilir fiyatlı aksiyon kameraları ile tanışıyor. 🙂 Gerisi günümüze kadar geliyor.. şuanda GoPro Hero 5 modelindeyiz.

Bu çok özet GoPro hikayesinden sonra ana konumuz olan GoPro ile Çekilen Fotoğraflar: 2016 En İyiler Listesi‘ne geçelim dostlar. Bu fotoğraflar şimdilik oylamalar ile belirlendi ancak henüz yıl bitmiş değil. Son üç ayını yaşayacağımız 2016’nın farklı kategorilerde en en beğenilen fotoğrafları aşağıdaki gibi.

Sizlerin favorileri hangileri? Mutlaka yorum yazın, bekliyorum! 🙂

GoPro İle Çekilen En İyi Su Altı Fotoları

Genelde su canlıları ve “dome” adı verilen aksesuar ile yarı su altı – yarı su üstü şeklinde çekilen resimler favori olmuş durumda. Sol alt resimdeki kafesli köpek balığı dalışını ben de yaptım bu arada; şu linkten detaylıca fotoğraf, videolar ve deneyimime ulaşabilirsiniz.

GoPro İle Çekilen En İyi Ekstrem Spor Fotoları

Sky diving sport buried favori. Arkasından motor sporları ve kayak geliyor. Özellikle insanların ters dönüp bakış açılarının değiştiği fotolar seviliyor.

GoPro İle Çekilen En İyi Manzara Fotoları

28

Efsanevi kuzey ışıkları GoPro’nun yuvarlak lensleri ile çok iyi çıkmış. Benim favorim İsa heykelinin kolunda çekilen selfie. Bir selfie’nin gelebileceği son noktada. 🙂

GoPro İle Çekilen En İyi Doğal Yaşam Fotoları

32

Vahşi hayvanlarla türlü karşılaşmalar, yakınlaşmalar… Kesinlikle kaplan bu kategoriyi alır. :12

 

Facebook Paylaş
Twitter Paylaş
Google+ Paylaş
LinkedIn Paylaş
Pinterest Paylaş
StumbleUpon Paylaş
+

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bumerang - Yazarkafe