Türünün Tek Örneği Kişiye Özel Parfüm Önerileri

0
shares
Facebook Paylaş
Twitter Paylaş
Google+ Paylaş
LinkedIn Paylaş
Pinterest Paylaş
StumbleUpon Paylaş
+
Bu Nedir?

Türünün tek örneği herkesten farklı kişiye özel parfüm önerileri isteyenler, aklında ideal parfümünün içeriğini ve nasıl kokması gerektiğini belirlemiş olanlar, parfüm ve koku işlerini sanat olarak görenler, çok şık ve kişisel bir hediye almak isteyenler, ya da benim gibi sadece merak edenler..

Sizler için -henüz ülkemizde olmasa da- Avrupa’dan parfüm ve koku konularında uzmanlaşmış ve kişiye özel ürünler sunan birbirinden şık mağazaları derledim.

 

#1 Diptyque Paris- 1961 yılında Saint-Germain Bulvarı 34 no’lu binada üç kafadar tasarımcı arkadaş tarafından kurulan bu mağaza parfüm, ev kokuları ve mum konusunda bugün bir efsane. Koku ile ilgili ev tütsüsünden, katı parfüme, roll-ondan, ayak kremine kadar her şey var. Diptyque markası o kadar seviliyor ki mağazanın bulunduğu binanın numarası olan 34 için bile ayrı bir koleksiyon var.

Daimi müşterileri arasında John Galliano ve Karl Lagerfeld gibi isimler var.

İstediğiniz kokuları karıştırıp kendi parfümünüzü yaratma şansınız yok, hazırlardan seçiyorsunuz.  Ancak sık sık koleksiyonlar yenilendiği ve muhtemelen çevrenizde sizden başka Diptyque kullanan biri olmayacağı (Karl’ı hariç tutuyorum) için bu durumu görmezden gelebilirsiniz.

Paris’teki mağazaya ek olarak New York, ve Londra’da da şubeleri var.

Online alışveriş için sadece Paris ve Londra’ya gönderim yapıyor. (http://www.diptyqueparis.com)

100 ml parfüm fiyatları 100-150 euro arasında.

#2 Altelier Cologne – Paris ve Newyork’ta şubeleri bulanan Altelier Cologne çeşitli aromalarla değişik kombinasyonlar yapıp kendi parfümünü yaratmak isteyenler için ideal. Hatta ürünleri kişiselleştirmede bir sonraki seviyeye çıkarak parfüm paket dizaynı, deri kabı vb. konularda da sizi serbest bırakıyorlar.

Bir de deneme boyu parfüm satınalma imkanı var. Kararsız kaldıysanız deneme boyunu alıp evde de değişik karışımlar yapmaya devam edebilirsiniz.

100 ml parfümler 100 dolar, 200 ml parfümler 150 dolar civarı.

http://www.ateliercologne.com/store/homepage

#3 Ormonde Jane – Londra’da tek şubesi olan 2003 yılında kurulan bu markanın ürün içeriklerinden, paketlerinden, mağaza dekorasyonuna kadar her yerinden ihtişam, kalite ve Londra’lı olma hali akıyor. Parfüm sektöründe de normalde pek kullanılmayan içerikleri kullanması ile ünlü.

Tüm 50 ml parfümler 184 pound.

Online alışveriş yapmak isterseniz kendi internet sitesinden ve Harrold’s üzerinden satılıyor. http://www.ormondejayne.com

#4 Floris – Prenses Kate Middleton’ın meşhur ettiği Londra kökenli marka tek içerikli kokuları ile tanınıyor. Sadece Manolya, Gül, Vanilya, Yasemin, Limon, Lavanta en ünlü kokularından bazıları.

Parfümün tek bir kokusu olmasının insanı cezbeden basitlikçi ama güzel bir yanı var.

Arada indirime de giren Floris’te şu sıralar 100 ml parfümler 65 euro, normalde 129 euro.

http://www.florislondon.com/eur/

#5 Harry Lehmann – Berlin’de kurulduğu 1958 yılından beri dışı ve dekoru değişmeyen, tüm parfümlerin ml ile doldurularak satıldığı bir dükkan. Harry Lehman ayrıca parfümlerine verdiği Alman film yıldızı isimleri ile de parfüm işine mizah katıyor.

50ml parfümleri istediğiniz gibi karıştırıp kendi kokunuzu yaratabiliyorsunuz.

10 ml 4 euro Parfüm fiyatı ile listemizdeki en uygun fiyatlı ödülünü de buraya veriyoruz.

1958’den beri vitrin ve mağaza düzenini değiştirmeyen adamın online alışverişi olur mu sorusunu da üzülerek hayır diye cevaplıyorum.

Facebook Paylaş
Twitter Paylaş
Google+ Paylaş
LinkedIn Paylaş
Pinterest Paylaş
StumbleUpon Paylaş
+

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bumerang - Yazarkafe