Kadıköy Tasarım Bookshop

0
shares
Facebook Paylaş
Twitter Paylaş
Google+ Paylaş
LinkedIn Paylaş
Pinterest Paylaş
StumbleUpon Paylaş
+
Bu Nedir?

tasarımbookshop 1

Birgün bir mekan açarsam başrolde bol resimli tasarım kitapları, yardımcı rollerde taze kahve ve pastane ürünleri, yerden tavana kadar kitaplıklar ve şaraplar olurdu. Birileri benim bu hayalimi (şaraplar olmadan) Kadıköy’de gerçekleştirmiş zaten. Bu mekan da Kadıköy Tasarım Bookshop .

Bugün gittiğim Tasarım Bookshop’ı herkese anlatma derdindeyim.  (edit : 2 yıl önce ilk defa gitmiştim :), zaman gerçekten de çok hızlı geçiyor.)

Kadıköy Bahariye’ye gidiyorsunuz ve boğa heykelini arkanıza alıp Bahariye caddesinin Moda tarafındaki sonuna doğru yürüyorsunuz. Derken devasa ve iç karartan Mango’nun yanındaki minik ve sevimli sokağa giriyorsunuz hemen sağda. Kadıköy Tasarım Bookshop Cafe hem Tasarım/Mimari/Sanat kitapları almak  hem de bu kitapları oturup uzun uzun incelemek için bir cennet. (kitapları online almak için tık tık) Ayrıca türlü kahve, çay, atıştırmalık ve tatlı çeşitleri ve wireless var. İster bilgisayarda iş halledin, ister bazıları ufak servet değerinde sanat/tasarım/mimari kitaplarına gömülün.

Yaseminli yeşil çay ve 1960 ve 70’lerin tasarım olayları kitapları eşliğinde çok keyifli iki saat geçirdim nasıl olduğunu anlamadan. En kısa zamanda geri döneceğim hem filtre kahve içmek hem de gözüme kestirdiğim bir kaç New York mimarisi kitabını karıştırmak için.

tasarım bookshop 4 tasarım bookshop 5 tasarımbook shop 3 tasarımbookshop 2 tasarımbookshop 6

Facebook Paylaş
Twitter Paylaş
Google+ Paylaş
LinkedIn Paylaş
Pinterest Paylaş
StumbleUpon Paylaş
+

2 Comments

 1. canan
  Ekim 2, 2016 / 11:04 am

  gecen sene tesadüf gelmiştim ve çok begendim gercekten büyülendim duvar kagıdına bayıldım acaba nerden aldınız bilgi verirseniz çok sevinirim bende odama yaptırmak istiyorum. iii pazarlar hoşçakalın sevgiler)

  • zeynepcansoylu
   Ekim 2, 2016 / 2:33 pm

   çok teşekkürler güzel yorumunuz için. 🙂
   duvar kağını nereden aldılar veya yaptırdılar mı bilmiyorum. tasarım bookshop cafe’nin şöyle bir (https://www.facebook.com/tasarimbookshop/ ) facebook grubu var. mesaj atarsanız bence kesin dönerler. 🙂

   sevgiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bumerang - Yazarkafe