Takip Edilesi İstanbul İnstagram Hesapları

0
shares
Facebook Paylaş
Twitter Paylaş
Google+ Paylaş
LinkedIn Paylaş
Pinterest Paylaş
StumbleUpon Paylaş
+
Bu Nedir?


İstanbul’un merkezi ve yaşanmışlık dolu kısımlarına bayılıyorum. Her zaman Taksim’i, Kadıköy’ü, Beşiktaş’ı ve Tarihi Yarım Ada gibi kısımlarını daha çok sevdim. Çok insan, çok ses, çok koku, çok renk, çok çeşit, çok hareket olan semtleri ayrı bir seviyorum. Bu sevgim instagrama da yansıyor doğal olarak. O nedenle sizler için takip edilesi İstanbul İnstagram Hesapları serisi hazırlamaya başladım. Ancak dürüst olmam gerekirse İstanbuş semtlerinden en sevdiğim, öğrencilik yıllarımda da bol bol takıldığım, Kadıköy. Kadıköy ilçesi, bana soracak olursanız, İstanbul’un en güzel ilçesi olabilir. Güleryüzlü ve saygılı insanları, vapurları, miskin ve semirmiş kedileri, kahvecileri, kitapçıları, sokak sanatları, devasa binaları kaplayan muralleri, Ada’ları ve Moda’ları ile çok çok özel.

Kadıköy’de ve Moda’da olup bitenlerden haberdar kalmanız, yeni açılan veya klasikleşmiş mekanları takipte kalmanız, en lezzetli ve keyifli kahvaltıları kovalamanız, her türlü sanat olayını ilk duymanız ve sokak sokak tanımanız için bakması çok keyifli 5 adet İstanbul instagram hesapları araştırıp derledim sizler için.

Mahalle Moda 
“Moda’yı, İstanbul’un bizce en güzel semti yapan her detayın önünde saygıyla eğiliyor ve günlük yaşantımızdan küçük hikayeleri sizlerle paylaşıyoruz!” şeklinde kendini tanıtan bu süper ilham verici hesap sizi Moda’daki herşeyden an be an haberdar ediyor. Ben sayısız defa burda gördüğüm cafelere gittim, butiklerden alışveriş yaptım. Bu hesaba bir kaç dakika bakmak bile insanda dayanılmaz bir Moda’ya gitme isteği uyandırıyor.


Hatta düzenli takip edip günlük dozlarda alırsanız kendinizi “Acaba Moda’ya mı taşınsam?” diye hayallere dalmış, sonrasında da emlak sitelerinde ev kovalarken bulabilirsiniz. Benden uyarması. Mahalle Moda instagram hesabı için yazının üzerine tıklayabilirsiniz.


Kadıköy Sokak
“Şehrin kötü çocuklarına, hayatı ve kadınları hala öğrenmekte olduğumuz Kadıköy sokaklarına adandı.” şeklinde kendini tanıtan hesabın, gururla belirtmeliyim ki ilk takipçilerindenim! Bazen sarkastik bir duvar yazısı, bazen gözden kaçabilecek ama güzel bir detay, bazen kahve, bazen yemek koyan bu hesabı sevme nedenim aşırı samimi olmaları.


Instagram profillerinde şöyle bir gezinince anlıyorsunuz bu hesabın arkasında bir “pazarlama stratejisi” yok, hesap kitap yok. Bir resim eklendiyse hesabı yönetenlerin içinden kopup geldiği için ekleniyor. Bence bu yüzden de çok seviliyor, ilham veriyor. Kadıköy Sokak hesabının instagramına ulaşmak için yazının üzerine tıklayabilirsiniz.


Yeldeğirmeni Mahallesi
Yeldeğirmeni Mahallesi aslında İstabul’un ilk apartman inşa edilen mahallesiymiş. Ben bu gerçeği ilk duyduğumda çok şaşırmıştım. Hatta bugün o ilk kurulup yıkılan apartmanların yerine yapılan çok daha az estetik apartmanlarının dış cephelerini devasa murallerin süslemesi çok manidar gelmişti. Son zamanlarda yükselişe geçen ve sokak sanatlar mabedi olan bu harika mahallenin instagram hesabını takip etmek de gününüzün neşesi olacak, içinizi “sokak sanatları” ile dolduracak.


Bu mahallenin harika insanları, ufak tefek cafeleri, harika fırını, sanatçıları ve renkli kişilikleri gibi güzel detaylar için takibe alın bu hesabı derim. Yeldeğirmeni Mahallesi yazısına tıklayarak instagramdan takibe alabilirsiniz.

Kadıköy Belediye
Hemen bana “Şimdi burada bir Belediye, bir politik kurum ne alaka?” demeden önce bir durun, izin verin kendimi açıklayayım. Kadıköy belediyesi o kadar eğlenceli, başta kendi olmak üzere herşeyle dalga geçebilen bir belediye ki.. Zamanında twitter’da kendilerine “Seni Seviyorum” diye tweet atan bir vatandaşa “Biz de size karşı boş değiliz” diye cevap vermişliği var.

Bu hesapta bulabilecekleriniz arasında bol bol kültür sanat haberleri, sokak sanatları, şiir sokakta örnekleri, sosyal sorumluluk projeleri ve harika Kadıköy resimleri var. Kadıköy Belediye instagram hesabını takibe almak için yazıya tıklayabilirsiniz.

Kadıköy Mekan
Bu hesabı çok yakın zamanda keşfettim ve mekanları isim ve adresleri ile tek tek yorum yapmadan eklemesine bayıldım. Zaten gidenler altına yorum yapıp iyi ve kötü olan şeyleri yazıyor. Bu hesap tam da “Bir yer vardı ama adı neydi?” diyenlere yardımcı olacak nitelikte.

Özellikle Çiya’nın resmini görünce yüzüme bir gülümseme yayıldı. 🙂 Henüz yüzden az sayıda resimle dört bine yakın takipçisi var. Hemen takibe alın, ilerde ilk takipçilerindendim dersiniz. 🙂 Kadıköy mekan hesabını takibe almak için yazıya tıklayabilirsiniz.

 

Facebook Paylaş
Twitter Paylaş
Google+ Paylaş
LinkedIn Paylaş
Pinterest Paylaş
StumbleUpon Paylaş
+

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bumerang - Yazarkafe