Kitap Önerisi : Güzel Şeylerin Yokluğu

0
shares
Facebook Paylaş
Twitter Paylaş
Google+ Paylaş
LinkedIn Paylaş
Pinterest Paylaş
StumbleUpon Paylaş
+
Bu Nedir?

Havalar soğuyup iç mekanlara (yataktan dışarı ayağımı uzatman için bile on defa düşünür haldeyim) kapanmaya başladıkça kitaplarla daha fazla zaman geçirir oldum. Benim gibi elinde kitap bir köşeye kıvrılmak isteyenlere harika bir kitap önerisi paylaşmak isterim: Güzel Şeylerin Yokluğu.

Emrah Ateş’in üçüncü kitabı olan Güzel Şeylerin Yokluğu 14 adet kısa öykü içeriyor ve oldukça akıcı ilerliyor. Bir öykü bitmiş ve siz hala onun etkisindeyken hooop ikinci bir dünyaya giriş yapıyorsunuz. Benim gibi kurmaca yerine bilgi veren düzyazıları seven okuyucular için ideal. Elinizde sıcak bir içecekle dışarıda fırtılanalar koparken koltuk veye yatağınızın konforunda sizi zamanda, mekanda ve duygularda uzaklara götürecek kısa kısa yolculuklar.

Kitaptan Sevdiğim Cümleler:

“Selim daha çok küçükken başlamış delirmeye. O kadar az konuşmuş ki annesi sesini bile hatırlamıyor neredeyse. Öyle ya, böyle gürültülü bir dünyada susabilmek delilik olmalı.”

“Adımı bir aşk hikayesinden aldım. Normalde adım belediyenin bana takmış olduğu bir sayıdan ibaretti sadece. Ama bir gün bir gelin ve damat fotoğraf çekimi için binmişlerdi vapura. Büyükada’ya gidip düğün fotoğrafları çekileceklerdi. Yolda adam kadına “Bu vapura senin adını veriyorum” demişti “yüz görümlüğü” olarak. “Niye” diye sormuştu kadın. Adamsa “Adını bir yük gemisine verecek değilim ya! Adın anlamlar taşır anca” demişti.

“Bizden önce gelmiş anası babası belli, pırıl pırıl mezarlık. Yanındaki mezarlığın ise toprağına su değmemiş bayağıdır, çatlak çatlak… Sahipsiz kalmanın en acı yanını o gün anladım ben. İnsan sahipsiz kalınca çatlıyormuş meğer. Bizimkilere sormadan Gökhan için ayırdığım tüm suyu, toprağı kurumuş mezarlığa döküyorum. Bizimkilere bakıyorum “Kimsesi yok belli ki, toprağına su değsin bari” diyorum. Şaşırıyorlar… Halbuki öğretemedim kimseye, kötü bir insan değilim, dinsizim sadece.”

Kitabı Nereden Bulabiliriz?

Cevabım her zamanki gibi online! Gidip eliyle dokunarak almak için kitapçılarda da var tabii! Ben şuracağa online linkleri nazikçe bırakayım: İdefix sever için linki için tık tık  D&R severler için de linki için tık tık. Kitapyurdu sevenler için de linki tık tık.

Emrah Ateş Hakkında

Emrah Ateş kimdir, başka neler yazar, ne işler yapar konularında dijital ortamda biraz stalk’lamak ve fikir edinmek için faydalı linkleri nazikçe aşağıya bırakıyorum..

instagram: hikaye adamı

websitesi: emrahates.net

Şimdi söz sizde – Güzel Şeylerin Yokluğu’nu okur muyuz? İlginizi çekti mi? Sizin bu ay için kitap önerileriniz nelerdir? Mutlaka yorum bırakın, bekliyorum! 🙂 


Facebook Paylaş
Twitter Paylaş
Google+ Paylaş
LinkedIn Paylaş
Pinterest Paylaş
StumbleUpon Paylaş
+

1 Comment

  1. Aralık 15, 2018 / 10:17 am

    Hem de bir günde okurum 🙂 Yolu açık olsun inşallah 🙂 Güzel şeyler peşini bırakmasın <3

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bumerang - Yazarkafe