College Look Tarzı için Öneriler

0
shares
Facebook Paylaş
Twitter Paylaş
Google+ Paylaş
LinkedIn Paylaş
Pinterest Paylaş
StumbleUpon Paylaş
+
Bu Nedir?

Geçenlerde öğrencilik yıllarımda sık gittiğim ve kahve falları ile meşhur bir mekana gittim. Aslında geleceğimi meraktan çok öğrencilik yıllarımı anmak istemiştim. Falcımın beni 20’lerinin ennn başında üniversite öğrencisi sanması (28 yaşındayım efendim – 6.5 yıldır da çalışıyorum maalesef) öncelikle son derece güldürüp mutlu etti.Sonra da stilimi düşünmeme neden oldu.College Look tarzı  tüm ana kalemlerini  zamanın çoğunda çok severek kullandığımı farkettim. İnternette bol bol araştırıp, özellikle günümüz Ivy League’cileri neleri en çok severek tarzlarında kullanıyorlar diye sizler için derledim.

1) Çanta Tercihi – Satchel Bags

Dikdörtgen olmaları, çapraz takılmaları, genelde deri olup mis gibi kokmaları, içerisine laptoptan A4 dosyaya herşeyin sığması ve bir de okula gidiyormuş hissi vermeleri Satchel’ları sevme nedenlerinden bazıları. College Look Tarzı neferleri tam olarak.

İngiltere’de 17. yy’da Cambridge ve Oxford öğrencileri tarafından ilk defa kullanılarak hayatlarımıza girmişler. Oxford modeli daha sade ve postacı çantasına daha benzer. Cambridge modeli günümüz modellerine daha yakın ve ilk defa iki renk kullanılmış.

2) Kareli Gömlekler  

Kocaman kareli bir gömlekle (tercihen erkek arkadaşımınızın) bir kız kaç farklı look yaratır? Gömleği giyer, kazak/tshirt üzerine giyer, beline bağlar, tulum içine giyer, gömleğin alt düğmelerini bağlamaz ve bolero olarak kullanır… vs vs. Olasılıkların sonsuz olduğu bir siyah minik elbise, bir de kırmızı kareli gömlek var bana sorarsanız. İşte o College Look Tarzı kelimesinin sözlükteki karşılığı.

kareli-lacoste-kadın-gömlek-modelleri

3) Letterman Ceketler 

90’larda Amerikan filmlerinde bol bol gördüğümüz ve özeniğimiz Letterman ceketlere modacılar da sonunda el attı. Artık bu tarz bir ceketi mini kot şortlarla kombinlemek için okulun futbol takımının kaptanıyla çıkmanıza gerek yok. Zara’dan D-squared’e kadar pek çok markanın Letterman Ceketlerinden alabilirsiniz.

4) Oxford & George Hogg Ayakkabılar 

Öğrenci olmanın, hatta üniforma giymenin en güzel tarafı George Hogg ve Oxford ayakkabılar bana sorarsanız. Hem çok şık hem de aynı zamanda rahat ve yürümesi çok kolay. Özellikle Oxford’lar son 5 yıldır altın çağlarını yaşıyorlar. Bol renkli, desenli çeşitleri ile günlük kombinlerinizde bol bol kullanabilirsiniz. College Look Tarzı ‘nızı sevdiğiniz renk ve desenlerle yorumlayabilirsiniz.

5) Kot Tulumlar  “Jumpsuits” 

Kışın kazak, yazın tshirt üzeri kot tulumlar, opak çoraplar ve converse ayakkabılar hazırız!

Tek parça kot tulumlar öğrenciyken hayat kurtarıcı küçük siyah elbisemdi. Ayrıca şok sayıda cebi ile de telefon, anahtar, cüzdan, akbil gibi önemli ihtiyaçları da çantasız taşıyabilirsiniz.

6) Sweatshirtler – Logo ve İsimli

Özellikle okul ve okul takımı logolu sweatshitrtler öğrenciyken sınav dönemlerinde günlerce çıkarmadan içinde yaşadığımız harika hayat kurtarıcılar. Hayalinizdeki üniversitenin veya mezun olduğunuz okulun sweatshirtünü alın, sıcak yaz gecelerinde omuzlarınıza atıverin.

Facebook Paylaş
Twitter Paylaş
Google+ Paylaş
LinkedIn Paylaş
Pinterest Paylaş
StumbleUpon Paylaş
+

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bumerang - Yazarkafe