Tarihe Geçen En Stil Sahibi Çiftler : Top 10

0
shares
Facebook Paylaş
Twitter Paylaş
Google+ Paylaş
LinkedIn Paylaş
Pinterest Paylaş
StumbleUpon Paylaş
+
Bu Nedir?

Çiftler, eşler bana hep çok büyüleyici ve merak uyandırcı gelmiştir. O iki insan neden evlenir? Neden birliktedir? Birlike nelere gülerler? Konuşmadan kaş gözle anlaşırlar mı? Yıllar sonra neye dönüşürler? 1+1 bazen 2’den büyük müdür? Tarihe geçen en Stil Sahibi Çiftler hangileridir?

Çiftlerle büyülenen tek kişi ben değilim ki internet çiftlerle ilgili gerekli, gereksiz bilgiler ve dedikodularla dolu. Sizler için çok uzun -ergenliğimden bu güne kadar- bir araştırma sonucu tarihe geçen ve kendi alanlarında en stil sahibi çiftleri top 10 olarak derledim dostlar.

tumblr_static_tumblr_static_74h9asozl6gwgg0ookkc4gow4_640

Kennedy’ler – John F Kennedy, Nixon’a karşı sürpriz bir zafer kazanarak Dünya’yı (ve ilk sezonda tüm Mad Men castini) şaşırtmış olabilir. Hatta en genç, en yakışıklı, en çapkın başkan da olabilir. Ama herkes kabul edecektir ki Kennedy ailesinin yıldızı Jackie’ydi. John Kennedy’nin enerjik, erkeksi ve basit tarzını Jackie’nin kaliteli ve sade tarzı tamamlıyordu. Uzun eldivenler, şapkalar, inci küpe ve kolyeler, takım etek ceketler, pastel renkler, kitten topuklar.. Kennedy’ler politika dışında Amerika hatta pek çok ülkedeki genç kız ve erkeklerin tarzına da yön verdiler. Tarihteki hangi suikastta başkanın eşinin o günkü giysisi markasına kadar (pembe Chanel takım elbise ve şapka) insanların hafızasına kazınmıştır?

Ecevitler – Kennedy’lerin anti-tezi olan bu politik çift yalınlık, alçak gönüllülük, mütevazilik ve kibarlık abidesiydi. Ne kadar mütevazi olduklarını; Çocuk Esirgeme Kurumu Salonu’nda yaptıkları nihaktan, en sevdikleri içkinin şekersiz çay olmasından, tüm mal varlıklarının 2si aileden miras kalan 4 ev olmasından anlayabilirsiniz. Ne kadar harika olduklarını da İngiltere’de yaşadıkları dönem kendilerine yetmeyen maaşlarının büyük bölümünü Tate Modern’e, tiyatroya ve sahaflara harcamalarından, her zaman zayıf ve fit olmalarından anlayabilirsiniz. Bu çiftin aşkı bana hep çok gerçek ve samimi gelmiştir. Politika yapmanın (sürece) suyunu çıkardıklarını düşünsem de severim.

Moss- Depp Çifti – Artık birlikte olmasalar da biz bu çifti çok sevmiştik. Ünlü fotografçi Annie Leibovitz’e yatakta verdikleri siyah beyaz (ve Kate’in üstsüz olduğu) fotolar hala gözümüzde canlı canlı duruyor.Hatta ben şahsen bazı akşamlar internetin sonsuz boşluğunda hayranlarının “bu çift neden ayrıldı” sorusuna ürettikleri komplo teroilerini araştırıyorum hala. En doğal görünen, en umursamaz, en çıkık elmacık kemikli, en cool, ve en seksi iki insanın birlikte olması fizik kurallarına aykırı geldi sanırsam. Olmadı. Olsun bizim gibi ölümlülere eşsiz fotoları kaldı, sanat niyetine.

Fitzgerald’lar – Bu çift 1920’lerde Paris ve New York’taki çılgın yaşamları ile bana kesinlikle fazlasıyla ilham veriyor. “Great Gatsby”yi yazan Scott’un ilham perisi karısı Zelda ile çılgınlarına bir kaç örnek vermek istiyorum. Lunaparkı basıp parti vermek, 5. cadde ortasında çeşmeye kışın atlamak, sadece New York’ta 10’dan fazla otelden kovulmak.. Böyle hayat dolu ve muhtemelen bipolar dansçı/yazar kadın ve dahi yazar adamdan oluşan ve manyaklık derecesinde çılgın kaç çift biliyorsunuz?


Beyonce & Jay Z – Beyonce gibi değeri mevcut hiç bir ölçü birimi ile ölçülemeyecek bir kadına (yok kadın değil bence tanrıça) 12 yıldan fazla sahip olmak kolay iş değil. Beyonce tam 20 yaşında ufacık minicikken tanışan bu çift bugün 8 yıldır evli ve kız çocukları var. İkisi de süper yetenekli, süper hırslı, süper çalışkan, süper stil sahibi.

Beyonce gerçek olmayacak kadar güzel fiziği ile öne çıkıp çoğu zaman akıllarda “bu adamla ne işi var?” sorusunu uyandırsa da Jay Z’nin müziğini dinleyince (Picasso baby!) anlıyoruz ne işi var. Kişisel favorim olan bu çift hakkında dövmelerini nerden yaptırdılar, her pazar Brooklyn’de hangi pizzacıya giderler, korumalarının isimleri ne, Jay Z’nin annesi Beyonce’yi sever mi, Met Balosun’da neden olay çıktı…. gibi her türlü gereksiz bilgi &; dedikodu için 7/24 bana başvurabilirsiniz. İddialıyım bu konuda!

Beckham’lar – Victoria’nın 42 yaşına girdiği bu günlerle bu çiftin kaç yıldır bir şekilde popüler kültürün ve hayatımızın bir parçası olduğunu hatırlayanlar? Bundan tam 19 yıl önce 1997de tanışıp 99’da (tabiyki de) medyaya açık ve abartı ötesi bir düğünle evlendirler. Seveni kadar sevmeyeni de çok olan bu çiftin stil sahibi olduğunu kabul etmek gerek. Aynı zamanda 90’lardaki vücuda oturan deri tulumları, David’in birbirinden feminen saç modelleri, Victoria’nın 100 beden silikonları gibi kötü tercihleri de oldu. Ama son yıllarda bu kötü görüntüleri bizlere unutturdular. Victoria artık koskoca moda evi sahibi ve 2011 yılında aldığı British Fashion Award’ı ile üst seviye tasarımcılar arasına adını kazıdı. David bugünler ne yapıyor derseniz.. evde dört çocuğa bakıyor. (dadı yardımıya tabi!)

Courtney Love & Kurt Kobain – Erken 90’lar grunge stilindeki çiftimiz bir konserde tanışıp hemen evlenip çoluk çocuğa karıştı. Zaten ünlü bir çiftken adı inthar/cinayete de karıştı ve bu da ünlerine ün kattı. Cobain’in kanında öldürücü dozun 3 katında eroin bulunması ve bu durumda kendine nasıl ateş ettiği gizemi (hala!) tartışıladursun ben birşey itiraf etmek istiyorum. 90’larda çocuk/ergen olmuş biri olarak bu çiftin fazlasıyla abartılmış olduğunu düşünürdüm. Nirvana (bence) orta kalitede müzik yapan bir grup, Courtney Love’ın grubu onu da yapamayan bir gruptu. 90’ların Kim-Kanye çifti olarak görüyorum bu çifti, Kurt hayranları beni taşlamaya başlayabilirsiniz. Hazırım.

Jolie-Pitt Klanı – Mr. and Mrs. Smith film setinde tanışıp, Jennifer Aniston’ın sonsuza kadar kalbi kırık kadın imajını ve yıllar yıllar sürecek dedikodu malzemesini yarattılar. İkisi de çok güzel, çok fit, çok star, çok hayırsever, çok çocuklu, çok ünlü.. Ama bana sorarsanız Angelina içinde buluduğu ilişkiye “Bradgelina” denmesinden, her adımlarının haber olmasından, sevgilisi ile aynı evde yaşamaktan, düğün planları yapmaktan mutlu olacak bir kadın değil. Kendisinden daha çılgın beklentilerim var. En azından evlenmeye direnerek yüzümü güldürüyor.

Ellen DeGeneres & Portia Rossi – Aynı cinsten çiftlerin en renklisi ve güzeli! Gündüz programları kraliçesi ve eski komedyen/oyuncu Ellen ile sarışın ve güzel Portia Rossi hep çok iç açıcı bir çift oldular. Evleri, düğünleri, gelinlikleri, kırmızı halı stilleri ile sürekli akılda kalıcılar. Ellen’in lezbiyen olduğunu 1997 yılında açıkladığında oynadığı komedi dizisinden sporsorluklarını çeken firmalar şimdi talk show’unda 5 saniye gözükmek için kapısında yatıyor. hıh!

Blair Waldorf & Chuck Bass – Sizleri bilemem ama ben vaktiyle Gossip Girl’ü izlemedeki tek nedenim bu çift olmuştu. Diğer silik karakterlere inat ikiside süper renkli ve baskınlardı. Bir sürü hatalar yaptılar, ayrıldılar barıştılar.. Eh 6 sezon sizi sürdürmek kolay değil. Sonunda evlendiler de rahatladık. Ancak aklımda deli sorular.. Blair evlendikten sonra da kızları eve toplayıp Queen B’lik yapar mı? Chuck arada karısından izin alıp lost weekend yaşamaya gider mi? Senaristlerden cevap bekliyorum!

Facebook Paylaş
Twitter Paylaş
Google+ Paylaş
LinkedIn Paylaş
Pinterest Paylaş
StumbleUpon Paylaş
+

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bumerang - Yazarkafe