İstanbul’da En İyi Beyran :Dürümcü Emmi

0
shares
Facebook Paylaş
Twitter Paylaş
Google+ Paylaş
LinkedIn Paylaş
Pinterest Paylaş
StumbleUpon Paylaş
+
Bu Nedir?

Tam şu sıralar etrafta asla bitmeyen bir grip salgını var. Başta kendim olmak üzere sanki çevremdeki herkes hasta. Kiminin ateşi var, kimi öksürüyor, kimi serumluk halde, kimi durmadan hapşırıyor. Bir öksürüyorum, ciğerlerim yerinden çıkıyor gibi geliyor. Geçen hafta sonu da hasta hasta yatarken “ne yemek istersin?” sorusu ile karşılaşınca “çorba içmek istiyorum ben, ama şöyle kallavi bir çorba” cevabını verdim. Devamında kendimi beyran çorbası içmek üzere -pardon, düzeltiyorum! –  İstanbul’da En İyi Beyran Çorbasını içmek üzere Kadıköy’deki Dürümcü Emmi’de buldum! 🙂

Kendimi Kadıköy sever olarak adlandırıp yıllarca bu mekanı keşfetmemem tamamen cehalet. Bir de asla Çiya’nın lezzetli Antep yemeklerinden kafamı kaldıramadığımdan olabilir. Ancak Dürümcü Emmi de kendi sitesinde yazdıkları gibi “Kadıköy’de otantik bir Gaziantepli mekanı.” Burası 7/24 açık (evet evet evet!) ve çorbaları ile aşırı sevilen bir mekan. Menüde başka neler var? derseniz… aşağıdaki resimden de inceleyebileceğiniz gibi dürümler, kebaplar, pideler, lahmacun (kalp kalp!), köfteler ve tatlılar (hello Antep katmeri!) var.

Beyran çorbası ile biraz gözlerimi açabildikten sonra hemen yıllardır milyonlarca kez deneyerek gurmesi olduğum lezzet lahmacunu denedim. Benden tam not aldı, süperdi. İyileşir iyileşmez en yakın vakitte gidip kebapları (favorim soğan kebabı – resmine ilk görüşte aşık oldum) ve Antep katmerini denemek isterim.

Mekan, Kadıköy Belediye’den aşağı Boğa’ya doğru inerken Kadıköy İtfaiyesi karşısı ara sokakta. Daha önceden hiç bu sokağa girmediğimi farkedip baya bir hayıflandım. Size öyle olmasın, mutlaka gidin. 🙂 Benim sözüme güvenip İstanbul’da en iyi beyranı bir için.

Gerekli Bilgiler

Açık Adres: Osmanağa Mah. Mahmut Baba Cad. No:11 Kadıköy (Kadıköy İtfaiyesi Karşısı)

Tel : 0216 348 18 86
Tel 2 : 0216 330 95 56
Bir de yemek sepetinde yoklar – arayıp sipariş vermeniz gerekiyor.
Ayrıca sosyal medyada da oldukça aktifler. Bana İstanbul’da en iyi beyran çorbasını sadece içmek yetmez, sosyal medyadan da stalk’lamam gerek derseniz.. anlayışla karşılarım. Buyrunuz;
Son olarak; bilmem söylememe gerek var mı ama alkol yok. Ayran it is. Şalgam it is ?
Facebook Paylaş
Twitter Paylaş
Google+ Paylaş
LinkedIn Paylaş
Pinterest Paylaş
StumbleUpon Paylaş
+

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bumerang - Yazarkafe