İlham Veren Kadınlar Serisi: Beyaz yaka On The Run ile Tanışın!

0
shares
Facebook Paylaş
Twitter Paylaş
Google+ Paylaş
LinkedIn Paylaş
Pinterest Paylaş
StumbleUpon Paylaş
+
Bu Nedir?

İlham veren kadınlar serisinin 37. haftasından herkese selamlar & sevgiler. Her hafta ilham veren gezgin kadınlar ile röportajlara tam gaz devam. Bu haftaki ilham perilerimiz bir değil iki tane: Duygu ve İncilay. Onları sosyal medyadan bildiğimiz adılarıyla beyaz yaka on the runİstanbul’da yaşayan ve çalışan, gezgin, blogger ve ilham veren  içerik üreticileri  kendileri. O zaman kahvemizi elimize alıp rahat bir köşeye kıvrılalım ve Beyaz yaka on the run kızlarının peşine takılalım…

S:Sizi hiç tanımayanlar için kendinizi ayrı ayrı tanıtabilir misiniz? Meraktayız 😊

C:Duygu: Merhaba, 1987 Ankara doğumluyum, ODTÜ Matematik mezunuyum sonrasında yine ODTÜ Finansal Matematik masterı yaptıktan sonra İstanbul’a adım attım, malum ekmek parası. =) Altı yıldır özel bir bankanın Hazine Departmanı’nda çalışıyorum.

İncilay: Selamlar, 1985 İstanbul doğumluyum. YTÜ Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler mezunuyum, yüksek olarak da Bilgi Üniversitesi Bankacılık ve Finans okudum. Çok istemeye istemeye bankacı olanlardanım ben de. Şu anda 3 senedir Duygu ile aynı bankada aynı departmanda çalışıyoruz.

S: Sizi en çok heyecanlandıran keşfiniz/deneyiminiz ne olmuştu? “Kendinizi hayallerinizin ötesinde harika ortamlarda bulduğunuz.. Biraz anlatabilir misin? 

C:2017 yılında Sziget Festivali’ne gitmiştik. Uzun yıllardır merak ettiğimiz ve gitmek istediğimiz bir festivaldi. Sziget Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de Obuda Adası’nda düzenleniyor. Festival zamanı ada Island of Freedom yani Özgürlük Adası adını alıyor. Yani bu ne demek oluyor ülkemizde uzun zamandır göremediğimiz Avrupalı ve Amerikalı turistlerin bir arada olduğu, herkesin ister konser alanlarında vakit geçirdiği isterse workshoplara katıldığı ya da tiyatro izlediği kısacası kafasına göre takıldığı bir etkinlikti.

S:Seyahat ederken nasıl bir rutininiz vardır? Öncesi/sırası/sonrası için. Biraz anlatabilir misiniz?

C:Öncesinde çok detaylı, ince düşünülmüş hatta ilmek ilmek örülmüş bir gezi programı çıkarıyoruz. Aylar öncesinden bilet bakmaya, otelleri ayarlamaya başlıyoruz. Neden? Çünkü erken rezervasyon candır. 🙂

Bizim için seyahat demek yeni tatlar denemek güzel yemekler yemek, gittiğimiz yerleri bir lokal gibi deneyimleyebilmektir. Bundan dolayı turistik yerlerden mümkün olduğunca kaçınıyoruz. Daha az keşfedilmiş mekanlarda vakit harcamayı, daha az turistik olan ara sokaklarda kaybolmayı seviyoruz.

S:En çok “yaşanır ki burda” hissini hissetiğiniz şehirler/ülkeler hangileridir? Neden?

C:Çalışma hayatı için Londra, yorulup emekli olunca da İtalya! =) Pubları, parkları, hoşgörülü insanları ve bizim gibi finansçılar için biçilmiş kaftan Londra. İtalya ise keyfin, güzel havanın, rahat insanların ve iyi yemeğin kısacası mutluluğun adresi bizim için.

S:Seyahatlerinizde (ve şehirdeyken) çılgınca yemek yeme kapasiteniz olduğunu görüp süper sempati besliyorum size. Yemek yemek seyahatlerinizde ne kadar önemlidir? Mutfaklarını en sevdiğiniz ülkeler nelerdir?

C:Hahaha, güzel tespit. Yemek çok çok önemli! 🙂 Gittiğimiz yerlerde müze ve tarihi mekan bakmak yerine lokal mutfak araştırmasını daha cok seviyoruz. Bir şehrin en eski pub’ı bizim için oldukça tarihi bir mekan.. =)  Şehrin tadını almak için de önce lokal yemeklerini denemek lazım. Bu sorunun bir çok cevabı olabilir ama ortak noktamız bizim ülke mutfağı. Yani her şey güzel ama hangi şehrin hatta ülkenin mutfağı bir Antep mutfağı edebilir. İtalya’da hangi açılan makarna bir mantı tadı verebilir. Sorarım size ey dostlar o zaman hep beraber ırmağının akışına ölürüm Türkiye’m ahahdhsjhıhsd

Not: Evet tüm tabakları yiyoruz ve evet kilo almıyoruz çünkü spor yapıyoruz.

 

View this post on Instagram

Persembeyi bekleyemedik bugun #tb yapalim dedik. Bizim yurt disindayken gitmekten cok keyif aldigimiz ama 3 senedir Istanbul’da asla katilamadigimiz cunku bir turlu cikmayan(yazar burda orta olcekli bir serzenis icerisinde yeterince anlasilmadiysa abshshshhs) @sofaristanbul a New York’da gittik. @sofarsounds nedir diyenlere, “Sounds From A Room”, turkce olarak gizli ev konserleri diyebiliriz. 2009 yilinda ilk Londra’da bir grup insanla baslayan bu hikaye sonra Chicago ve dunyanin pek cok ulkesine yayilmis. @kalbenben @theadamlar mesela bu konserlerden sonra populer hayatin tanidigi isimler oldu. Yurt disinda bir cok sehirde neredeyse haftanin her gunu gerceklesen bu event bizde max ayda 1 gerceklesiyor. Guzel evler, guzel muzik ve guzel insanlarin biraraya geldigi keyifli bir organizasyon. Belki yeterince sansli olursaniz siz de sehrinizdeki etkinlik icin secilir ve bu keyfi yasarsiniz. Darisi bizim ve tum bekleyip de nasiplenemeyenlerin basinaaa 💃🏻💃🏻 #bizbunavarız . . . . #newyork #usa #sofarsounds #sofarsoundsnyc #tb #latergram #music #l4l #4f4 #iamtb #girlsthatwonder #staycurious

A post shared by Beyaz yaka on the run! (@beyazyakaontherun) on

S:2019 yaklaşırken.. yeni yıldaki seyahat planlarınızdan bahsedebilir misiniz?

C:Malum kur artışı bizi de teğet geçmedi dolayısıyla bu sene eskiye nazaran daha fazla yurt içi seyahati planlıyoruz. Tabi bazı istisnai destinasyonlarımız olacak. Örneğin araba ile Avrupa’ya geçmenin keyfini yaşatan Yunanistan her sene olmazsa olmazımız. Bunun yanısıra belki bu sene dahaaa uzaklara gidebiliriz. Ocak Şubat gibi yıllık program daha net belli olur.. =)

Kısa Kısa

  • en iyi seyahat arkadaşınız kimdir: Duygu- İncilay // İncilay- Duygu
  • yeni bir ülkeye gidince ilk iş ne yaparsınız: Daha önceden belirlediğimiz bir mekana gidip bir şeyler yer içer ve yorgunluk atarız.
  • yemeklerini en çok sevdiğiniz 3 ülke: Türkiye, İtalya, İspanya
  • bıkmadan defalarca gidebileceğiniz 3 ülke: İtalya, İngiltere, Amerika
  • ruh ikiziniz şehir/ülke: İncilay : Floransa- İtalya // Duygu: New York- Amerika

 Bi’ Takım Faydalı Linkler 

 Röportajı okurken, aralara serpiştirdiğim linklere dayanamayıp girmeyenler, sabır gösterenler için tüm gerekli linkleri nazikçe aşağıya bırakayım. =)

Facebook Paylaş
Twitter Paylaş
Google+ Paylaş
LinkedIn Paylaş
Pinterest Paylaş
StumbleUpon Paylaş
+

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bumerang - Yazarkafe