İLHAM VEREN KADINLAR SERİSİ – DUYGU EVDE YOK RÖPORTAJI

0
shares
Facebook Paylaş
Twitter Paylaş
Google+ Paylaş
LinkedIn Paylaş
Pinterest Paylaş
StumbleUpon Paylaş
+
Bu Nedir?

İlham veren kadınlar serisinin 7. haftasından herkese selamlar & sevgiler! Bu haftaki ilham perimiz: Duygu Evde Yok. Birbirinden harika deneyimler peşinde koşan ve bu deneyimlerini faydalı bilgiler ve ilham verici görsel/yazı/video içeriklerle paylaşan biz evde yokuz’u bilmeyen yoktur. Evde yoklardan Duygu, seyahat, farklı deneyimler üzerine soruları yanıtlıyor ve yeni haftaya girmeden içimizi ilhamla ve “başka türlü bir hayat mümkün” inancı ile dolduruyor. Haydi başlıyoruz.. =)

S:Seyahatlerinde kendini “ben burda ne yapıyorum?” derken hayallerinin ötesinde harika durumlar içinde buldun mu?

C:Ben burada ne yapıyorum dediğim olmadı. Tamam zaten tatil amacıyla değil, şaşırmak keşfetmek, farklı birşeyler yaşamak için seyahat ediyorum. Ama beklediğimin çok ötesinde şeyler yaşadığım yerler de oldu, çok altında da.

S:Seyahat senin için ne zaman başlar? Bileti aldığın anda mı? Uçakta mı?

C:Yok, uçağa binmeden pek moda giremiyorum. Zaten hep hava alanına yetişmelerimiz son dakika olduğu için hiç gezme kafası gelememiyor. =)

S:Günlük hayatta nasıl bir rutinin vardır? Biraz anlatabilir misin?

C:Haftada 3-4 defa spora giderim. Eğer o günlerden biriyse; 9 gibi kalkarım. Zaten kahvaltı kekim hazırdır. Chia, yulaf, kakao, öğütülmüş keçi boynuzu, badem sütü, keten tohumu, ceviz gibi süper gıdaları karıştırıp yağsız, şekersiz, unsuz bi kek yapıyorum. 3-4 gün kahvaltıda onu yiyorum. İlla güne çay ile başlarım, kahvaltı üzerine de filtre kahvemi içerim. Email’lere baktıktan sonra 11 gibi pilates. Banyonun ardından mutlaka proteinli bir öğle yemeği. En geç 1’de ofise varıyorum. Daha da gecikirsem çok huzursuz oluyorum. Akşam 7’ye, 8’e kadar ofisteyiz genelde. Ofistekilerle biraz muhabbet ettikten sonra işe gömülürüm ve kafamı kaldırmadan çalışırım. Hatta telefonum falan çalınca uyuz olurum. Bazen de dışarıda toplantılarımız oluyor. Eğer akşam başbaşa evde yiyeceksek genelde sadece çorba içmeye çalışıyoruz.Evde de mutlaka 11’e kadar çalışırız. Sonra kafayı bir dizi ile boşaltıp tumba yatak. Aşağı yukarı böyle..

S:Ruh ikizin ülke ve şehirler nerelerdir?

C: Ülke ve şehir karışık bir liste vereyim. Hollanda, İzmir, Boston, Canada, Fransa, İspanya

S:Birileri size sınırsız bütçe ve uçak bileti verse ve sadece bir yıllık zamanınız var dese.. nerelere gidersiniz?

C:Bizi en başından beri heveslendiren gezmek olmadı, biz bazı deneyimleri kovalıyoruz ve onlar da dünyanın farklı yerlerinde olduğu için seyahat ediyoruz. Bazıları aralarında çok pahalı, onları yapmak isterim. Tırmanmak istediğim birkaç dağ var, Kilimanjaro, Everest (zirve değil) gibi, onlara hazırlanır ve onları tırmanırım.

Her ay 1 ekspedisyon yaparım: Patagonya’da kano, Amazonlarda büyük nehir geçişi, İzlanda’da kamp, Mutlaka kuzey ve güney kutbuna cross country yapardım (ne de olsa Sınırsız param var, bunu benim seviyeme uygun konforlu hale getirirdim), yelken öğrenip Fiji taraflarında takılırdım, Papua Yeni Gine’de belgesel çekerdim…Böyle şeyler yapardım

KISA KISA

  • en iyi seyahat arkadaşın: Bilgehan
  • yeni bir ülkeye gidince ilk iş ne yaparsın: annemi arayıp indik derim.
  • yemeklerini en çok sevdiğin 3 ülke: tayland İsviçre japonya
  • bıkmadan defalarca gidebileceğin 3 ülke: İtalya, Norveç, Tayland
  • ruh ikizin şehir/ülke: Amsterdam

Bi’ Takım Faydalı Linkler

Röportajı okurken, aralara serpiştirdiğim linklere dayanamayıp girmeyenler, sabır gösterenler için tüm gerekli linkleri nazikçe aşağıya bırakayım. =)

Facebook Paylaş
Twitter Paylaş
Google+ Paylaş
LinkedIn Paylaş
Pinterest Paylaş
StumbleUpon Paylaş
+

1 Comment

  1. Büşra
    Kasım 3, 2018 / 5:15 pm

    Çok seviyorummmm!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bumerang - Yazarkafe