Seviyorum Ama Kimi – En Galaksi Deseni ‘ ni

0
shares
Facebook Paylaş
Twitter Paylaş
Google+ Paylaş
LinkedIn Paylaş
Pinterest Paylaş
StumbleUpon Paylaş
+
Bu Nedir?

Çok sevdiğimiz Galaksi Deseni ‘ni günlük stilimize nasıl uygulasak?

“Galaksinin batı spirilaninin olduça uzak ve henüz keşfedilmemiş karasularında, küçük ve önemsenmeyen Güneş, dinlenmektedir. Güneş’in yörüngesinde dönen ve ondan yaklaşık doksan iki milyon mil uzakta önemsiz yeşil-mavi bir gezegen vardır. Bu gezenin maymun familyası soyundan gelen hayat formları, o kadar primitiftir ki hala dijital saatlerin çok esaslı bir fikir olduğunu düşünürler!” – Douglas Adams; The Hitchhiker’s Guide to Galaxy (Otostopçular için Galaksi Rehberi)

Gerçekten de koskoca galakside, Dünya canlıları olarak önemsizliğimizi ve küçüklüğümüz daha iyi ve ağdalı anlatılamazdı. Ancak, akıl kapasitemin almadığı bu büyüklük içerisinde çok ufak bir şey olmak beni umutsuzluğa sürüklemek yerine ilhamla doldurdu. Bu sonsuz ve sürekli büyüyen galakside bir ufacık minicik, saniyenin milyonda birinde gözükecek bir pırıltı olsam da bana yeter.

Galaksimizi seviyorum, desenini heryerde görmek istiyorum. Başta gençleri hedef alan pek çok modacı da benim gibi düşünmüş olacak ki araştırınca bol bol galaksi desenli parçalar buldum. Şimdi içeceğinizi elinize alın ve Haluk Bilginer’in Cosmos Belgeseli’ni seslendiren ses tonu ile size bu yazının devamını okuduğu hayal edin..

Spor Ayakkabılarda Galaksi Deseni

Galaksi deseninin en çok yakıştığı parça bence kesinlikle spor ayakkabılar. Henüz tshirt veya pantolon gibi büyük bir parçada bu deseni kullanmaya hazır değilseniz de sizin için bir yumuşak geçiş olur. Her türlü spor ayakkabıya yakışan bu desen yürürken ayaklarınıza baktığınızda sizi kesinlikle gülümsetecektir.

El becerisine güvenip evde kendi galaksi spor ayakkabılarını evde yapmak isteyenler, 3.4 milyon kişinin izlediği DIYvideo’sundan yardım alabilir.

Tshirtlerde Galaksi Deseni

Özellikle erkek giyimde tshirtlere çok yakışıyor galaksi deseni. Galaksi desenli tshirt’ünüz geceleri dışarı çıkarken hiç düşünmeden giyiverdiğiniz en iyi arkadaşınız olmaya ideal bir parça.

Henüz İstanbul’da pek görmedim ama ufak bir online alışveriş macerası sonunda ortalama 30TL’ye sizin olabilir bu harika tshirtler.


Pantolon ve Taytlarda Galaksi Deseni

Sonsuz ve derin galaksi hissini, topuklu ayakkabılarla desteklediğiniz bir tayttan daha iyi hiç bir parça vermez. Ancak burada geriye kalan parçalarınızın süper minimal ve mümkünse siyah olması önemli. Aksi takdirde göz yorup çevrenizi geçici astigmat olmaya sevk edebilirsiniz. Doğru kombinle gecenin en cool kızı olmak çok zahmetsiz. Galaksi desenli tayt ve pantolonlar için ufak bir online alışveriş yapmanız ve en az 100 TL’yi gözden çıkarmanız gerek. Bence fazlası ile değer. 🙂

Galaksi Desenli Çantalar

Ben üzerimdeki giysilerde çok rahat bir şekilde bu deseni taşıyamam derseniz size önerim en havalısından bir adet galaksi desenli sırt çantası edinmeniz. Belli başlı sırt çantası markalarını taradım ancak bulamadım. Amazon-vari bir siteden 60-200 TL arası bulmak mümkün. Galaksi desenli çantanızı size ilham veren kitaplar ve müziklerle doldurmanızı diliyorum.

Galaksi Desenli Aksesuarlar

Galaksi deseni iyi hoş da çok çılgın, üstüme giyemem, ayağımda da olmaz, sırtıma da takamam diyorsanız ama içten içe de bir parçanız olsun istiyorsanız… ufak tefek aksesuarlarla giriş yapmanızı öneririm.Telefon kılıfı, atkı, saç bandı, kemer gibi parçalar galaksi desenine başlangıç için uygun olacaktır.

Facebook Paylaş
Twitter Paylaş
Google+ Paylaş
LinkedIn Paylaş
Pinterest Paylaş
StumbleUpon Paylaş
+

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bumerang - Yazarkafe